hypnóza (3)


falk, sobota, 7.4.2012, cca 18:00

b. (bratříček)
k. (bratříčkův kamarád)

-

b. posadí k. do křesla, mě posadí naproti k. na gauč, b. sedí bokem, tak aby viděl na mě i na k. máme se dívat navzájem do očí a srovnat dech s dechem toho druhého. k. má nohy položené na zemi, ruce na opěradle (v pařátí pozici) opřené o lokty. já mám pravou ruku opřenou o opěradlo gauče, podpírám si s ní ze strany hlavu, druhou ruku mám v klíně, bosé nohy složené na gauči vedle těla. díváme se navzájem do očí, srovnáváme nádech a výdech. b. chce, abychom při výdechu jeden druhému říkali, co vidíme, slyšíme, cítíme.

k. říká, že se mi mění obličej, že pochopil, jak jsem to předtím myslela. říkám k., že má místo očí černé důlky. k. mi říká, že má erekci. říkám k. že jak se soustředím na to, jak on dýchá, že zapomínám sama dýchat. k. mi říká, že mám dvě hlavy. říkám k. že vnímám hudbu, která hraje. k. mi říká, že zapomíná dýchat, jak se soustředí na můj dech. b. postupně nechá k. klesnout víčka, soustředí se na ruce a na ideomotoriku. k. dělá lehké, trhavé, malé pohyby rukama, časem spojí ukazováčky k sobě. pozoruji ho celou dobu od zavření víček, já v transu nejsem. po nějakém čase se ho b. zeptá na vzpomínku z dětství, k. odpovídá. posléze mu b. „otevře oči“, k. zůstává i nadále v transu, dívá se na mě, usmívá se.

b. se mě zeptá, jestli bych se nechtěla přidat do transu ke k., souhlasím. po chvilce jsem tam. ruce se mi začínají hýbat, notují do rytmu písničky, co právě hraje ve vzduchu. k. má stále otevřené oči a pozoruje mě, b. ho upozorňuje na zvláštní pohyby jedné nebo druhé mojí ruky. pamatuji si, jak se konečky prstů dotýkám opěradla gauče, přijde mi, že se dotýkám hřbetu ruky k., ale je to divné, že je jeho ruka tak blízko. pak b. zase pomalu zavře víčka k. pokračujeme v hypnóze. posléze nás oba probudí.

-

pokračování: hypnóza (4)

0 komentářů:

Okomentovat

 

Blogger news

Blogroll

About