hypnóza (4)


falk, sobota, 7.4.2012, cca 21:00

b. (bratříček)
k. (bratříčkův kamarád)


-


povídáme si s b. a k. o různých studiích, psychologických výzkumech, o knížce jak si lidé hrají (eric berne) atd. k. si přečte smsky týkající se mého snu, rozebíráme význam snových symbolů. pak si k. vzpomene na jednu psychologickou hru, kde je kůň. chci si ji zahrát. b. napadne, jeslti si ji nechci prožít v hypnóze. jasně, že chci. 

přesunuji se z gauče na křeslo. naproti mě je b., vedle něj na gauči sedí k. do transu mě uvádí b., chvíli se moje ruce pohybují, chvíli ukazuji na k., dotýkám se rukou čela. k. mě umístí do chodby. chodba je dřevěná, stojím na jejím počátku. je středně dlouhá, krásně dohlédnu na dveře na jejím konci, podél chodby jsou další dveře. mají černé plastové kliky. k. mi říká, abych tou chodbou šla, já říkám, že nikam nepůjdu, že jsem se otočila čelem dozadu (na místě, kam mě postavil) a přímo před sebou mám dveře, do kterých chci vejít. vejdu do místnosti. je dřevěná prázdná. k. mi říká, abych do místnosti umístila kostku. umístím jí do prostřed, je malá jako kostka na hraní, v původním záblesku je to rubikova kostka, pak se změní na dřevěnou kostku na hraní. vidím její horní stranu, je červená, ale vidím i její boční strany – kostka se otáčí, jedna strana je zelená, jedna modrá, jedna žlutá, zadní a spodní stranu kostky nevidím. k. se ptá na velikost kostky a prosí mě, abych ji zvětšila, zvětšuji ji, je veliká zhruba ke kolenům, změnil se materiál – stěny kostky jsou plastové (vypadají jako ty žluté a červené vyplňovací čtverečky ve stavebnici seva). poté mám do místnosti umístit žebřík. dávám ho na stěnu místnosti (místnost vypadá jako průčelí stodoly, není omezená stropem, jde až do špičky střechy). žebřík je venkovský, dlouhý, vysoký. stojí pevně zapřený vedle okna. vedle vrcholu žebříku je další okno. žebřík je tam z toho důvodu, abych se mohla podívat z okna. dále mám umístit květinu(y). umístím je na všechny stěny místnosti odshora dolů jako tapety, jsou to modré a fialové krokusy. dále mám umístit koně. stojí u žebříku, kouká na mě přátelsky. je tažný, světlě hnědý, se světlou hřívou, dlouhým ocasem a dlouhou srstí u kopyt, čistý (z nozder mu nejde bláto, není špinavý, ale je to úplně stejný kůň, jako byl ten ve snu pár dní před hypnózou). mám popsat, jaké má kůň vlastnosti – je inteligentní, se smyslem pro humor, přátelský, kreativní, klidný. k. mi říká, že venku je/byla bouřka, a jestli při ní prší/pršelo do místnosti. říkám, že už je po bouřce, že je jiskřivý nový vzduch, že bouřka byla krátká, typická pro letní den - se studenými malými kapkami, nebyla oknem vidět ani slyšet, vyznačovala se jen fialovým zbarvením oken a vyčištěným vzduchem.

pak jsem ještě chvíli v transu, prstama maluju písmena, b. povídá k. že bych mohla docela dobře ovládat automatické psaní, že by to mohlo být zajímavé. pak mě b. probírá z hypnózy. rozebíráme s k. význam jednotlivých symbolů z místnosti.

-

pokračování: hypnóza (5)

1 komentářů:

 

Blogger news

Blogroll

About