hrajem na to?


jsem docela impulzivní osoba, ale také jsem velmi rozhodná. nevím, co chci, ale vím, že to chci teďjsem umíněná. prožívám všechno naplno a taky si to pak vždycky odskáču a odkňučím. ostinato. ale žiju až na dřeň, bez kompromisů. jémine. tak řekni, že jsme šťastné! - a hrajem na to?

ty naprosto ujeté dva dny začaly drobnou šmouhou, nad kterou jsem mávla rukou. to víte, všechno se stihnout nedá! my jsme pořád strašně zaneprázdněné. ale při troše fantazie... potkat se v těch čtyřicetiosmi hodinách se skvělým koncertem, nočním onanujícím pronásledovatelem, jednou hodinou spánku, mrtvolou, komplikací v práci, náhodným (ne)potkáním a pak po telefonu vysvětlovaným nedorozuměním, halloweenským večírkem a prvním sněhem, - to dá jedné celkem pokouřit.

kiš kiš kiš. mezi kulmováním ajviných dlouhatánských vlasů a půlnoční cestou od mimi, kdy začne padat první letošní sníh, sedím u kluků v pokoji – na obličeji namalovanou masku klauna z the saw, v černém saku a kalhotech, bílé košili, červeném motýlku a botech; a naproti mně ivánek s nasazenými upířími zuby (musel to být pohled k popukání) – a snažím se to všechno nějak zpracovat. "chceš obejmout?" - "chci." doteky nepomáhají, jeden k druhému stejně nikdy nepronikneme. ale stejně –

bez masek. měním místo a čas. je čtvrt na tři odpoledne, půlhodina poté, co jsem otevřela dveře a vešla na pobočku pošty, přesně v tu chvíli, kdy čtyři policisté přikrývali černou igelitovou plachtou nějaké tělo. jdu městem a potkávám, zastavuji se, dozvídám se, něco se ve mně láme. ještě zbývá trochu času. vykročím a jdu, než se to projeví i navenek. i nebe je rozkrojené. a cesta domů dlouhá, sotva začala. od dohodnutých věcí nemůžeš odjet. ještě teď mi v hlavě doznívají kroky.

dvacátéhodevátého října. ráno. píšu statečné textovky, o kterých večer začínám pochybovat. ale snažím se to dodržovat. no dovol, kdo říká, že něco říkám?nápovědy
dylan moran: like, totally
sedmikrásky (daisies, 1966)
peter hoeg: tichá dívka

2 komentářů:

  1. Na začátku má být spíš "nerozhodná", ne? Dylana Morana miluju, ach :)

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. ne, má tam být rozhodná, když se nad tím zamyslíš, dává to smysl, a tuhle první citaci říká právě dylan moran ;o)

      Smazat

 

Blogger news

Blogroll

About