HLAVNĚ ŽÁDNÉ PLÁNY PŘEDEMjak dlouho se dá schovávat pod peřinou?

dvacetosm let a jediné, co mám, je namále. a také věčné boje s „kdyby“ a s „ale“. zase nevím, kudykam. základní otázka - jestli po hlavě nebo snožmo.  

"muňu muňu muňu! dál do přítomnosti. já ti nevim, to je přece z principu snadný, protože to je - a podle tvýho psaní, kdo jinej by to měl vědět - prostě to co je. minulost je mrkev, budoucnost ještě mrkev ani není, ale přítomnost, ta tě zrovna chroupe. ferdinand je nejlepší peroutka přítomnosti! žlutá je barva naše, mlčenlivost chrání nás! budeš šťastná už dnes, nebo až zítra?" píše mi guru.

takže po hlavě! rozhodně!
zaškobrtnout o šprušli a střemhlav se vrhnout do kupy harampádí, které jsme s ivánkem z mého pokoje vystěhovali na půdu přímo před žebřík. navíc - rozseknutý ret vypadá druhý den ještě drsnějc než chvíli po činu (a ten objem). bonusově telefonát od otce zhruba po roce a půl: „ahoj, víš, že ses dnes narodila?“ neasi. jako JÁ to vim, ty kokot. celý den se z toho ještě trochu třesu.

po vánocích se začal svět točit ještě rychleji. nečekaný únos, první šok, druhý šok. snažím se dýchat, neoněmnět, neusnout, neutéct. (pozn.: šestý talíř pod verandovým stolem, neboť mimlina dcera tvrdila, že se tam cítí víc samostatná.). tak se aspoň snažím, aby mě sežrala peřina. "ne. ne. ne. nevěděla jsem to. ne." po dvoudenním vstřebávání další dva dny blaha. tancovat, hrát biliár, ležet na zemi a smát se, dostávat pusy na tváře, odkládat nohy na kolemsedící a nechat se na nich šimrat, odpoutat se, na nic nemyslet. vyvedená silvestrovská neplecha hodná zapsání: připnout spícího za tričko přes knoflíky k peřině. ne, druhého ledna odpoledne jsem nebyla připravená na ledové jehličky v čele na dálnici někde mezi bratislavou a piešťanama.

"když se budeš hladit po celém těle bude se ti lépe dýchat."

relationship status: taken (?). nevím, ztrácím se v překladu a přitom se mi do českých vět začíná čím dál častěji přimíchávat slovenština. přijdu si jak rozbitá panenka, křehká, zranitelná. tatam je moje síla, dobrodružnost, pudovost, drzost, nabubřelost. noční živočišnost střídá melancholie a vystrašenost. zvuk auta projíždějící tichou ulicí, prázdná postel. nepřítomnost důkazu není důkaz nepřítomnosti (rees).


bajdvej, pod peřinou se dá schovávat necelou hodinu - pak už to ztrácí útěšnost a je tam strašné horko.


i feel it tripping falling gripping crawling
loving moaning hoping howling
so run for your life now run for your life now run for your life

0 komentářů:

Okomentovat

 

Blogger news

Blogroll

About