COŽEHO?srnky! zase koukají na vlaky. ještě půlka února. jedu brno-praha-jih-brno. sněží, cukruje a led je přilepený na sklech. čtyři dny na cestě. z poznámek: spát nahá pod peřinou je stejné jako stát nahá po krk v rybníku. nebo ve vaně, jen nezebou kolena. přijdu si nevšedně. ale neviděla jsem, jak venku prší do sněhu. a tulipány na polštáři objevila až o půlnoci místo odpoledne. dokážu nevnímat okolní svět, když je něco dostatečně důležité. nejméně půl hodiny denně se zabývám průvanem (borkovec). 

světla rozsvícená do světla, rýmující se slova, "to chapem, to tie mraky v hlave", o nic menšího nejde. byla jsem rozhodnutá nenechat se překvapit, ale třetí špatný den, to se snadno může stát. stuck in the middle of nothing. cíl: najít cíl a přestat utíkat. heslo: ? 

přetáhnu si deku přes hlavu. nejasné neoprávněné strachy a nevyslovená očekávání. nebo mám ještě mžitky před očima? nebo mžourám? nechám mě ještě chvíli mžourat. nespím. za chodbou první epizoda star wars a spousta smíchu. číst z bílých zdí je jako poslouchat hudbu. chovám se jako malá holka a neschovávám se ve skříni, ale ve tmě na zahradě, a neodpovídám na textovky. v podtónu plíživý strach, takřka definovatelný. "maj svý světy, vo který se dělej nebo nedělej s jinejma." nevycházím, mám čas. "budu o tom dumat, jo?"


když člověk čeká dlouho, musí do čekání zasáhnout, aby nebylo destruktivní. uvnitř trochu dezorientová, zvenčí se (snad) nic nezměnilo. na spoustu věcí si člověk musí dávat pozor. potuluju se vilou rádoby nenuceně mlčenlivá. ale stejně do mě m. vidí. nesmím nad vším tak přemýšlet a chtít všechno hned teď. "tak máš plán, ne?"

počasí venku vyloženě naříká po první letošní tenoučké cigaretě na střeše za komínem při svítání a o vyvětrání peřin na slunci. ptáci tvítují, ještě upeču tvarohový koláč s lesním ovocem, večer hry a k vínu totoro. je druhého března, dvě hodiny po poledni, průvan promačkává závěs otevřeným oknem, k polévce si pouštíme jó, třešně zrály a já překypuji hyperaktivním vandalismem.


3 komentářů:

 

Blogger news

Blogroll

About