knížečky


(1) jak se chránit před bouřkou

po tichu. po lžičkách. jak se chránit před bouřkou? homeopaticky. v lednu toho jako obvykle moc nenaspím. jsou dvě hodiny padesát tři minuty po půlnoci. držím pohromadě. peřina mi zase sežrala ponožky. vy spíte a já se děsím. optimismus z papiňáku: v ranním světle je všechno možné. do rána jsem schopná uvěřit až šesti nemožnostem.

(zápisky a básně z května 2009 až ledna 2012)

napsala nikola mikešová/anouk de poulain v třeboni, praze a brně. ilustroval, graficky upravil a doslov napsal tomáš vostrejž. vytištěno v brně roku 2012. 2. dotisk. 91 stran.

foto: denisa tkačíková

čtení z knížky: https://soundcloud.com/anouk-depulenov/jak-se-chr-nit-p-ed-bou-kou
k zakoupení tu: http://www.fler.cz/zbozi/jak-se-chranit-pred-bourkou-2-dotisk-4800740

(2) jak se naučit obracet palačinky ve vzduchu

tikají hodiny. tím svým způsobem. jsou to spravedlivé půlky. jo / ne / jo / ne. proč jo a proč ne. něco jo a něco ne, tak na střed. neptat se, jestli můžu. můžu? jde o ten jediný okamžik zlomu, a pak si zvyknu. pěkná hra - všechno to kličkování. na místa jako je tohle, dovádění patří. a v pohybu plyne čas pomaleji. chodník pro tygra! na to musí být taky talent.

to je ale šaškárna. člověk by měl být aspoň schopný o tom mluvit. jenže: napsat se dá cokoli, s říkáním je to těžší. všechny barvy vypadají tmavší, podlaha je studená, v hlavě ticho jako při zacpaných uších. netvař se tak strašně, tomu se říká společenský život, je potřeba se to naučit. a tak o pár nocí pozdějí sedíme s i. na střeše vily, pijeme rulandské šedé, koukáme na brno a já se slyším říkat nahlas: "tady budu bydlet."


napsala nikola mikešová/anouk de poulain. graficky upravil tomáš vostrejž. vytištěno v brně roku 2013. 1. dotisk. 80 stran.

foto: denisa tkačíková

k zakoupení tu: http://www.fler.cz/zbozi/jak-se-naucit-obracet-palacinky-1-dotisk-4150540
 

Blogger news

Blogroll

About